Darmowe szablony WordPress, które warto wypróbować

darmowe szablony wordpress, które warto znać

WordPress to w ostatnim czasie chyba najbardziej popularny CMS na jaki możemy natknąć się w Internecie. Według portalu kinsta.com, WordPress zdominował aż 60.8% rynku systemów CMS na których stawiane są strony i portale. Według serwisu kinsta.com, wersja 5.2 WordPressa została pobrana niemal 17 milionów razy. To bardzo dużo. Warto zwrócić uwagę na darmowe szablony wordpress, aby szybko postawić swoją stronę.

Ogólnie rzecz biorąc, sam WordPress (silnik) jest bardzo bogaty i umożliwia postawienie podstawowego bloga, czy strony firmowej. Jednak bez wtyczek i dodatkowych motywów nie jest wart aż tak wiele. Atrakcyjny motyw graficzny i dobrze dobrane pluginy potrafią w kilka chwil przerobić naszą instalację WordPressa na wspaniały portal, czy witrynę firmową.

Jednak spora część wspaniałych szablonów graficznych jest płatna i możemy nabyć je w takich serwisach jak Envato (ThemeForest), czy Codester. Jednak… nie oznacza to, że nie możemy zbudować strony w oparciu o bezpłatne szablony. I to właśnie w tym zestawieniu porównamy kilka bezpłatnych szablonów i sprawdzimy, jakie oferują możliwości.

Darmowe szablony WordPress, by szybko postawić stronę

Hello Elementor, wygodny szablon do WP

Przy pomocy motywu Hello Elementor szybko zbudujesz stronę w oparciu o edytor wizualny Elementor. Szablon bardzo dobrze prezentuje się na telefonach i ma ponad milion pobrań!

Pobierz szablon Hello Elementor Tutaj

darmowe szablony wordpress - hello elementor

GeneratePress – znakomity szablon dla blogerów

GeneratePress to bardzo lekki szablon (10kb rozmiaru) idealny dla pisarzy i dla blogerów. Więc jeśli szukasz czytelnego szablonu, który nie obciąży Twojego hostingu – wypróbuj GeneratePress!

darmowe szablony wordpress - GeneratePress

Pobierz szablon GeneratePress tutaj.

Darmowe szablony WordPress do uruchomienia sklepu – Storefront

Storefront to świetny i lekki motyw, dzięki któremu szybko uruchomisz sklep na WooCommerce. Nowoczesna kolorystyka i niewielki rozmiar pozwolą szybko zbudować przyjazny sklep. Warto wypróbować ten motyw.

Pobierz szablon Storefront.

darmowe szablony dla stron i sklepów

aktualizacja 15-08-2022

Odszukaliśmy kilka dodatkowych szablonów, które również znakomicie sprawdzą się podczas tworzenia sklepu. Szablony dla eCommerce, które warto wziąć pod uwagę

  1. OceanWP – świetny motyw dla stron typu membership i sklepów
  2. Astra – bardzo szybki motyw, piękne czcionki i szybki czas wczytywania
  3. SeedProd – doskonały motyw dla osób, które nie znają się na programowaniu i tworzeniu witryn. Korzystając z mechanizmu drag-and-drop łatwo zbudujesz stronę przeciągając elementy myszką. Polecamy!

Podsumowanie

Warto wypróbować najbardziej popularne motywy graficzne do WP. Pamiętajmy, że są one często aktualizowane i poprawiane, a ich najnowsze wersje szybko pojawiają się w repozytorium WP. Budujmy więc ładne strony szybko i łatwo dzięki lekkim motywom.