NOWA KONSOLA Sega Mega Drive MINI 2 – czy zrobi furorę wśród graczy?

Nowa konsola Sega Mega Drive Mini 2

W Japonii 27 października będzie miała miejsce premiera nowej konsoli firmy SEGA: Mega Drive MINI 2. Czy konsola Sega zrobi furorę w świecie gier?

Zupełnie nowa, odświeżona wersja konsoli bazuje na turbo starym już modelu z 1994 roku, a więc pierwsze wydanie konsoli miało miejsce kawał czasu temu. A jednak SEGA decyduje się puścić odświeżony model.

Pierwsze informacje o wydaniu konsoli wypłynęły na streamie YouTube pewnego japońskiego pracownika firmy SEGA.

Cena minikonsoli wyniesie około 75$ a więc jest to nie lada gratka nie tylko dla fanów tego modelu, ale również dla nowych graczy.

Nowa stara Konsola Sega – co z grami?

Producent zapewnia, że konsola będzie miała wbudowane aż 50 gier, które będą obejmować biblioteki Mega Drive i Mega-CD.

Potwierdzone gry to Popful Mail, Sonic CD, Virtua Racer, Bonanza Brothers i Shining Force CD.

Więcej informacji na stronie producenta Sega

Jak podaje serwis Nichegamer

Największymi tytułami z tej zapowiedzi byłby Phantasy Star II , którego pierwsza gra z serii nie jest obecnie dostępna na tej lub poprzedniej minikonsoli. I Ecco the Dolphin CD, gdzie oryginalna Sega Genesis / Mega Drive Mini miała standardową wersję gry.

Sega Genesis / Mega Drive Mini 2 ma zostać wprowadzony na rynek w październiku 2022 roku. W tym czasie odbędzie się premiera zarówno w Japonii, jak i na Zachodzie.

Serwis jpgames podaje parametry urządzenia

Mini urządzenie ma 120 mm szerokości i około 32 mm wysokości. Rozdzielczość jest wyprowadzana w 480p do 720p. Dostępne są również dodatki, takie jak Tower Mini 2 i Mega CD 2 Mini, a także minikartridże do Virtua Racing lub Sonic the Hedgehog CD.